Klasztor OO. Bernardynów w Wetlinie - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

[ Miłosierdzie Boże ] [ Oficjalna strona OO. Bernardynów ]

Niedziela Palmowa

Święte Triduum Paschalne

 W Wielki Czwartek o godz. 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Jest ona szczególnie ważna i powinna zgromadzić wszystkich parafian. W tym roku nie będziemy mogli się zgromadzić w świątyni,  ale łączmy się duchowo przy pomocy transmisji internetowej. Jest to bowiem pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Prosimy, więc w tym dniu o modlitwę w intencji wszystkich kapłanów.

 W Wielki Piątek od godz. 8:00 do 18:00- Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 15:00 pierwszy dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 18:00 - Liturgia Męki Pańskiej: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu. Adoracja Krzyża będzie się odbywać poprzez uklęknięcie i przeżegnanie się przed Krzyżem. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 W Wielką Sobotę od godz. 8:00 do 18:00 - Adoracja przy Grobie Chrystusa. Na naszej stronie internetowej jest umieszczona specjalna modlitwa, którą należy odmówić przed śniadaniem wielkanocnym dla tych którzy nie poświęcili pokarmów w kościele. Święcenia pokarmów w kościołach w Wetlinie z zachowanie wszystkich środków bezpieczeństwa po uzgodnieniu telefonicznym (godz.: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00) – 5 osób ( 1 osoba z rodzin). O godz. 15:00 drugi dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego, a godz. 18:00 – Msza św. Wigilii Paschalnej.

 W naszym kościele w Wetlinie jest możliwość skorzystania ze spowiedzi od 16.00 do 17.00 lub po umówieniu telefonicznym (13 468 46 05) na konkretną godzinę w dniach od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiego Czwartku.

  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny

Msze Święte od godz. 8:00 i 10:00 w Wetlinie i o godz.: 11:30 w Kalnicy


BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW WIELKANOCNYCH
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

Błogosławieństwa pokarmów dokonuje w domu ojciec, matka lub ktoś z członków rodziny przed porannym wspólnym posiłkiem w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

 Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma świętego.

Mt 6, 25a, 32b-33:

Bracia i siostry, posłuchajcie słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?  co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Albo: 1 Tes 5, 16-18:

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezus Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w barciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.


Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja.

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

 

 Zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym za pośrednictwem internetu z naszego kościoła w Wetlinie:

https://www.facebook.com/wetlina40a/


Stary kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Wetlinie w zimowe popołudnie.